השקעות נדל"ן משתלמות בישראל

השקעות נדל"ן משתלמות בישראל

על מנת להשקיע בישראל – חשוב להבין ולהכיר היטב מה מצב הקרקעות במדינה זו. בין אם אתם תושבים חוזרים ובין אם אתם תיירים מחו"ל המתמחים בנדל"ן, מצב הקרקעות בספציפי במדינת ישראל שונה מהותית מהמצב בעולם וכדאי להכיר אותו מקרוב על מנת שתוכלו לקבל החלטה כנדרש אודות השקעות נדל"ן משתלמות.

אדמות מנהל לעומת קרקע טאבו

ישראל מורכבת מ- 93% אדמות מנהל ו- 7% קרקע טאבו. אדמת מנהל היא אדמה אשר התיישבו בה מתיישבים כבר בשנות השלושים והארבעים של המאה העשרים, ומאוחר יותר – בשנות החמישים והשישים. ההתיישבות הראשונה נקראת "ההתיישבות הוותיקה" בעוד שההתיישבות שבאה אחריה נקראת "ההתיישבות החדשה". בעוד אשר הראשונה יושבה בעיקר באזורי השרון והמרכז, האחרונה יושבה באזור קריית גת ובגליל העליון.

בשנים 1996-1998 החליטה הממשלה להפשיר אדמות מנהל ולהפוך אותן לקרקעות טאבו פרטיות, וקבעה שנטילת קרקע חקלאית של מתיישב-מנהל תיעשה כנגד פיצוי לפי שוויה העתידי. הדבר יצר שמחה בקרב תושבי אדמות המנהל במרכז, ותרעומת בקרב המתיישבים בקרית גת ובצפון שהגישו את "בגצ הקרקעות" נגד מדיניות הממשלה. הבג"צ הוכרע לטובתם, וקבע שפיצוי על נטילת קרקע מנהל יינתן בכל חלקי הארץ כנגד 50,000 שקלים לדונם למתיישב. בשל כך, סוחרי הנדל"ן בישראל מדירים רגליהם מאדמות מנהל בצל החשש שיקבלו סכום זעום במידה והמדינה תאלץ אותם להיפרד מביתם. לעומת זאת, הביקוש עבור קרקע טאבו פרטית נמצא במגמת עלייה.

כיצד מגיעים לקרקע טאבו פרטית לחלוטין בישראל מבלי להוציא סכום נכבד? המדריך המלא

לאחר שהבנו מדוע אין טעם להתעניין באדמת מנהל, אלא לפזול רק לעבר קרקע טאבו, ניתן לומר שבנינו לכם דרך אקסקלוסיבית להחזיק בקרקע כזו וממש לא ביוקר: צריך פשוט לפעול בחוכמה. בישראל 2 סוגים עיקריים של קרקע: קרקע חקלאית, וקרקע למגורים. בקרקע חקלאית ניתן לגדל גידולים חקלאיים בלבד, ועל קרקע למגורים ניתן גם לבנות. לכן, בממוצע – קרקע חקלאית נמכרת בזול וקרקע למגורים נמכרת ביוקר.

על מנת לחסוך בכסף, תצטרכו לקנות קרקע חקלאית, ולהמתין להפשרה אבל על מנת שלא תחכו לשווא, חשוב לרכוש את הקרקע בקרבתה של ישות עירונית משגשגת ובהדרכה של חברה המתמחה בניבוי הפשרת קרקעות חקלאיות. חברה כזו לא רק תיתן לכם עצה ראלית, היא גם תוכל לקדם את עניינכם מול גורמי משרד הפנים שמאשרים הפשרה – כלומר מול וועדות התכנון האזוריות. מרגע שהן מאשרות לכם הפשרה, מחיר הקרקע שלכם מזנק בעשרות אחוזים ומוכרז "קרקע למגורים".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s