הפשרת קרקעות חקלאיות – כל המידע

הפשרת קרקעות חקלאיות – כל המידע

מתכננים לקנות בית בלי משכנתא? ההורים לוחצים על דירה משלכם ואומרים לכם "זה לא הישגי להגיע לדירה משלכם בגיל 45-50"? מניסיוננו – כדאי שהם ידעו כי לקוחות רבים שהגיעו "רק" בגיל זה לדירה הגיעו אליה בלי לשלם שקל משכנתא, והתפנו לעשות לביתם. כיצד הם עשו את זה? באמצעות ידע בהפשרת קרקעות.

ההבדל בין בעל-ידע בהפשרת קרקעות לבין אדם שקונה דירה עם משכנתא

פרדוקס חוזר על עצמו משנה לשנה, מדור לדור, ואנו כחברה נדל"נית אומרים לכם – למה להתחייב לשלם 2000-5000 ₪ בכל חודש עם ריבית ל- 15-20 שנה אם אפשר להגיע לדירה באמצעות הפשרת קרקעות? משקיע חכם צריך לדעת לעשות 2 דברים: לזהות איזו קרקע תופשר ואיזו לא (בסבירות גבוהה, כי בתחום כזה אין 100% וודאות), ולהכיר מהלכים נדל"ניים שיפטרו אותו מלשלם למעלה ממיליון שקל לדירה, אותם ניתן ליישם רק באמצעות הפשרת קרקעות חקלאיות.

זיהוי איזו קרקע תופשר ואיזו לא

בדרך כלל, ישנן חברות המתמחות בארכיטקטורת הפשרות והן מעסיקות אנליסטים, חוקרי נדל"ן וסוציולוגים שונים אשר מתבקשים לענות על השאלה האם כשמסתכלים בטאבו, גוש Xיופשר או שמא גוש Y? כמובן שלא כל חברה אכן קולעת למטרה, וצריך לבדוק האם החברה הארכיטקטית הגיעה להישגים בעבר, הצליחה להזיז וועדות מקומיות מהחלטתן להשאיר את הקרקע חקלאית, וחיברה תכניות חיבור לתשתיות שהן לא פחות מאוצר גלום. בדרך כלל, קרקע בה פעילה חברה ארכיטקטית תהיה קרקע שקרובה לשטח עירוני לצורך חיבורה לאותה עיר – בתשתיות, שכן קרקע חקלאית בלב שטח מיוער או מדברי (למשל) רחוק ממקום ישוב קשה יותר להביא לכדי הפשרה, משום שאתם תתקשו להציג תכנית חיבור לתשתיות (אלא אם כן הממשלה החליטה לבנות באותו שטח עיר או ישוב קהילתי אחר – חדשים, ואז ההפשרה תתבצע על בסיס חיבור לתשתיות של אותו יישוב).

יש לי זכות לדירה. כיצד ניתן לרתום קבלן בנייה לבנות לי בית בלי לשלם שקל נוסף למחיר הקרקע?

כאשר הערכתם נכון את הקרקע, והיא בדרך להפשרה, אל תסתפקו בחלקה אחת: רכשו לפחות 2 חלקות, שהן 2 זכויות בנייה. כעת המצב הוא שווה כוחות: הקבלן מעוניין לקבל לידיו סכום כספי של מיליון שקלים ומעלה. אתם מחזיקים בקרקע שהיא פוטנציאל עסקי לסכום הכספי הזה, משום שבקרקע הזו ניתן לבנות בית בשווי זה. כאן נכנס מושג שנקרא "עסקת קומבינציה": אתם נותנים את אחת מזכויות הבנייה שלכם במתנה לקבלן, והוא בתמורה יבנה לכם בית. הקבלן למעשה עובד בתמורה לדירה נוספת שהוא יבנה, בה יוכל להשתמש להשקעה.

וכך, על אף יוקר המחייה ויוקר הדיור, נכנסתם לדירתכם הראשונה כשהיא פטורה מחובות!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s